top of page

Choose a plan for yourself, a pair, or a family. We can work together to customize a plan, too!

1 Item is 1 Serving

  • Apples

    200$
    Every week
    A Salad and Bowl a Day
     
    • 5 Salads, 5 Bowls, 5 Snacks - $200 + groceries ($13.33/item)
  • Oranges

    240$
    Every week
    Partner Up
     
    • 8 Salads, 8 Bowls, 8 Snacks - $240 + groceries ($10/item)
  • Bananas

    280$
    Every week
    Pairs & Families
     
    • 10 Salads 10 Bowls 10 Snacks - $280 + groceries ($9.33/item)

Plans will be automatically renewed each week unless service is cancelled more than 48 hours prior to a scheduled cook time.

Pricing, Plans, & Payments

A few things to keep in mind: ​

​

  • There will be a one-time fee for containers to be used for meal storage during each cooking session. This fee will vary between $30 and $75 based on serving sizes and plans.

​​

  • I bring my own cookware, utensils, cleaning supplies, etc. 

​

  • Plans are not limited to households. Go in with a friend, coworker, or extended family member and save money!

 

  • All plans include meal planning, shopping, prepping, cooking, packing, cleaning, transit, and taxes.

 

  • Payments are to be made in advance here or through Venmo or PayPal to secure a cook day and time.

​

  • Groceries will need to be paid prior to the start of cook time. 

​

  • Cancellations with a full refund are always available in most circumstances. If a cancellation is made within 48 hours of an appointment, you will be charged for groceries. 

​

  • Talk to your doctor and HSA/FSA administrator about paying with your HSA or FSA accounts. â€‹

​​

  • All items should be seen as guidelines and are not meant to be used as a prescription for any disease or condition

​

  • And always speak with your doctor before making changes to your diet.
bottom of page